מהו ניתוח קטרקט וכיצד ישליך על הראייה?

ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט הוא הליך שמסיר את העדשה העכורה של המטופל ומחליף אותה בעדשה מלאכותית. הליך זה עוזר להחזיר את הראייה לאנשים עם קטרקט, אך במקרים מסוימים המטופלים עשויים להימצא לא מתאימים להליך זה. המשיכו לקרוא למידע נוסף.

נזק לעצב הראייה יכול לקרות כאשר יש לחץ עליו, שנגרם על ידי גלאוקומה או מחלות עיניים אחרות. עבור מי שלא מכירים את המושג, גלאוקומה היא מחלה הגורמת לנזק לעצב הראייה, שהוא העצב האחראי על שליחת אותות מהעין למוח. מצב זה יכול לגרום לאובדן ראייה או עיוורון אם לא מטפלים בו. הנה מספר דגשים לגבי ניתוח קטרקט וההשלכות של הליך זה.

מהו ניתוח קטרקט ומה יכול להוביל אליו?

ניתוח קטרקט הוא הליך כירורגי לטיפול או הסרה של קטרקט, עכירות של העדשה הטבעית בעין שעלולה להוביל לבעיות ראייה. בתוך כך, לרוב מחלות עיניים נגרמות על ידי זיהומים או פציעות בעין. סוגים נפוצים של מחלות עיניים כוללים דלקת הלחמית, דלקת קרטיטיס ודלקת קשתית.

קטרקט הם כתמים אטומים בעדשת העין הגורמים לראייה מטושטשת או מעוותת ולקוצר ראייה. ברוב המקרים, מטופלים הסובלים מקטרקט הם אנשים מבוגרים מעל גילאי 60-65. בהיבט זה, אחד הפרמטרים העיקריים שמובילים לצורך של ניתוח קטרקט הוא הפרמטר של הגיל.

מהן תופעות הלוואי או הסיכונים בניתוח קטרקט?

חלק מתופעות הלוואי והסיכונים של ניתוח קטרקט הם כדלקמן: קודם כל, קטרקט עלול לגרום לסיכון מוגבר לפתח היפרדות רשתית. בחלק מהמקרים, ניתוח קטרקט יכול להוביל לאובדן ראייה זמני או קבוע. בנוסף, קיים גם סיכון לזיהום, דימום, דלקת והפרעות ראייה.

כמו כן, חלק מהאנשים חווים "עיניים יבשות" עקב שינויים בייצור הדמעות בעקבות הניתוח שלהם. אחרים עשויים לחוות שינויים בראייה, כגון "ראיית הילות" סביב חפצים וירידה בתפיסת העומק בחללי חדרים ובמרחב. בסופו של דבר, ניתוח קטרקט הוא ניתוח עיניים נפוץ המסיר את העדשה הטבעית של העין ומחליף אותה בעדשה מלאכותית. זהו הליך מאוד נפוץ והסיכונים אמנם קיימים, אבל יחסית נדירים.

קבלו ייעוץ רפואי מרופא העיניים שלכם

בין אם אתם מתעניינים בניתוח קטרקט או שמא אתם סובלים מבעיה אחרת, זכרו תמיד שאין תחליף לייעוץ רפואי. כמו כן, אתם חייבים לזכור שבעיות עיניים מחייבות טיפול כמה שיותר בהקדם. כל דחיית טיפול בבעיות אלו עשויה להחריף את המצב הקיים ולהוביל לבעיות כמו עיוורון חלקי או מלא.